‘Burun Ameliyatı Olmaya Gitti Ayaklarını Kaybetti’ İddiası

'Burun Ameliyatı Olmaya Gitti Ayaklarını Kaybetti' İddiası

Burun estetiği ameliyatından sonradan hastanede mikrop kaptığı gerekçesiyle 2 ayağı kesilen Sevinç Çelik, hastane yetkilileri, ameliyatı yapan doktor ve kan tahlillerini alıp onaylayan doktor hakkında bulunduğu kabahat duyurusu kapsamında savcılığa açıklama verdi.

“KANINDA HASTANE ENFEKSİYONU BULUNMUŞTUR”

Kadıköy’de özel bir hastanede burun estetiği ameliyatı olan bir çocuk annesi Mutluluk Çelik, burada kaptığı enfeksiyon nedeniyle ayaklarının kesildiği iddiasıyla, hastane yetkilileri, ameliyatı yapan doktor ve kan tahlillerini alıp onaylayan doktor hakkında savcılığa kabahat duyurusunda bulunmuştu. Geçtiğimiz aylarda konuya ilişkin Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na kabahat duyurusunda bulunan 25 yaşındaki Sevinç Çelik’in avukatları, burun estetiği olmak için Çelik’in Kadıköy’de özel bir hastaneye gittiğini belirtti. 2 Mayıs 2014 tarihinde ameliyat öncesi tahlil yaptırmak için Çelik’in hastaneye gittiğini açıklayan avukatlar suç duyurusu dilekçesinde ameliyatın 3 Mayıs 2014 tarihinde gerçekleştiğini kaydetti. Ameliyatın ertesi günü taburcu olan Sevinç Çelik’in ağrılarının olması ve bu ağrılarının azalmaması sebebiyle her tarafta hastaneye gittiği açıklama edilen suç duyurusu dilekçesinde, “19 Mayıs tarihinde müvekkil ayağa kalkamaz, yürüyemez ayla gelmiştir. Yapılan tahliller sonucunda başka hastane tarafından müvekkilin kanında hastane enfeksiyonu bulunmuştur. 21 Mayıs tarihinde ise yaşamsal tehlikesinin bulunması nedeniyle şuuru kapalı bir şekilde yoğun bakıma kaldırılmıştır” denildi.

Yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Çelik’in ayaklarında kan dolaşımının durduğunu ifade eden avukatlar dilekçelerinde, “Hayati risk mevcut olduğu için ayaklara müdahale edilememiştir. 6 Haziran tarihinde heyete giren müvekkilin ayaklarının tedaviye yanıt vermeyeceği, ayaklarının kesilmekten başka bir çarenin kalmadığı yönünde karar çıkmıştır. Müvekkilin 2 Mayıs tarihinde burun estetiği ile başlayan bu trajedisi 9 Haziran tarihinde iki ayağının kesilmesi ile sonuçlanmıştır” ifadelerine yer verdi.

1 MİLYON LİRALIK TAZMİNAT DAVASI

Mutluluk Çelik’in sağlam bir biçimde girdiği hastanenin steril olmadığı, hastane yetkilileri ve doktorların tatmin edici itina göstermediğini bildiren avukatlar, Çelik’in hastanede mikrop kaptığını ve böylece 2 ayağını kaybettiğini belirtti.

Dilekçede, özel hastanenin yetkilileri, ameliyatı yapan hekim ve kan tahlillerini alıp onaylayan hekim hakkında “Taksirle yaralama” suçundan dava açılmasını talep etti. Avukatlar öte yandan Anadolu Alıcı Mahkemesi’ne ise 500 bini maddesel, 500 bini manevi elde etmek üzere 1 milyon liralık tazminat davası da açtı.

“SORUMLULARIN CEZALANDIRILMASINI İSTİYORUM”

Kabahat duyurusu üstüne başlatılan soruşturma dahilinde soruşturma savcısına açıklama verdikten daha sonra adliye bahçesinde açıklamalarda yer alan Sevinç Çelik, “İfademizi verdik. Sorumluların cezalandırılmasını istiyorum. Bu süreçte bizim canımız çok yandı, başkalarının da canı yanmaz inşallah. şimdi daha iyiyim. İnşallah da bundan sonra daha iyi olacağım. Davamızdan da umutluyum. İfademde de burun ameliyatımda enfeksiyon kaptığımı söyledim” dedi.

Tekerlekli sandalyesiyle Maltepe Belediyesi’ne yan Engelli Ulaşım Aracı ile adliyeye gelen Sevinç Çelik, yeniden aynı araçla adliyeden ayrıldı.

Haberin Tamamı İçin: http://www.dha.com.tr/burun-ameliyati-ol…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *