Her Küçük Burun, Güzel Burun Değildir

7 Nisan 2014, 09:25Her Minik Burun, Hoş Burun Değildir

Her Küçük Burun, Güzel Burun Değildir

Estetik burun ameliyatları bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de en sık yapılan operasyonların başında kazanç. Fonksiyonel estetik burun operasyonu önemli tecrübe, sanatsal teşebbüs ve data birikimi gerektiren kuvvet bir ameliyattır. Burnumuz insan sağlığı ve yaşam kalitesi açısından fazla kayda değer bir organdır. bununla beraber yüzümüzün tam ortasında bulunan ve yüzümüze karakteristik özelliğini veren, estetik anlamda da manâlı bir organdır.

İyi Koku Alamayan İyi Tat Da Alamaz

Burnumuz solunum sistemimizin başlangıç noktasıdır. Dinç nefes almamız, sağlıklı bir burun yapısı ile olur. bununla beraber aldığımız havanın nemlendirilmesi, ısıtılması, aldığımız havadaki toz ve partiküllerin filtre edilerek tutulması burun doğruca olur. Koku alma duyusu burnumuz tamamen gerçekleşir. Koku alma duyusu, damak zevki ile direkt ilişkilidir. Koku almadaki azalma, damak zevki duyusunda da azalma yapabilir. Burundan alınan sağlıklı hava, orta kulağımızın havalanmasını sağlar. Burnumuz sesimizin bize özgü olmasını sağlar. Burundan alınan dinç hava bize dinçlik, zindelik ve gençlik verir.

Burun ameliyatlarının yalnızca estetik amaçla uygulanmadığını, afiyet için de uygulanabileceğini gösteren Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Yusuf Can burnumuzun tüm bu fonksiyonları ile estetik görünümü birbiri ile etkileşim halindedir. Bu niçin ile işlevsel estetik burun ameliyatlarından bahsederken her şeyden önce sağlıklı nefes alabilen fakat bununla birlikte hoş ve doğal görünen burundan söz etmek gerekir.

Güzel Burun Küçük Burun Değildir

Burun ameliyatlarının sadece estetik amaçla uygulanmadığını, sıhhat için de uygulanabileceğini belirten Dr. Yusuf Can, burun şeklinden hoşnut olmayan bir hasta için hoş üretilmiş bir burun onu çok mutlu eder. Fakat güzel burun yalnızca minik bir burun değildir. Yüze uyumlu olan, yana, önden, alttan, üstten hoş görülmelidir.

Yalnızca Estetiği Yok Nefes Alması Da Önemli

İşte ayrıca görsel açıdan keza de burun fonksiyonları açısından mükemmel, başarılı bir netice alabilmek için her şeyden önce burunun analizi çok ama yapılmalıdır. Burundaki problemler hasta ile detaylı olarak konuşulmalı, bütün sorunlar anekdot edilmelidir. Burun öncelikle çok dikkatle muayene edilmeli, tanıyı fazla içten belirlemek için gerekli görülürse tetkikler yapılmalı ve görüntüleme yöntemleri istenmelidir.

Haberin Tamamı İçin: http://www.saglikhaberleri.com.tr/guzell…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *