Şaşırtan Blogger: Estetik Burun Ameliyatı Sonrası İyileşme Sürecini Instagram’dan Paylaştı!

Geçtiğimiz günlerde estetik burun ameliyatı olan Rhinannon Langley isimli bir blogger, iyileşme sürecini gün be gün fotoğraflayarak sosyal medyada paylaştı.

Evet, hatalı duymadınız o kadar çoğunun yaptığı gibi ‘Burnumdaki eti aldırdım’ , ‘Estetik yok, sağlığım için gerekliydi’ ya da en fazla yapılanı ‘İçindeki kemikte eğrilik varmış, nefes alamıyordum’ gibi palavralar atmadan, doğrudan görüntüsünü beğenmediğini belirterek bıçak altına yatmaya karar verdi.

Öteki ünlü isimler veya bloggerlar gibi durumu saklayıp, bir süre sosyal medyadan uzaklaşmak yerine; tüm süreci takipçileriyle gün be gün paylaştı.

‘Asla iyi bir palavracı olmadım. İşte tam da böylece saklamak yerine paylaşmak, estetik operasyonu düşünenlere, onları nelerin beklediği konusunda parlatmak istedim.’ diyen Rhinannon ikinci gün paylaştığı fotoğrafın altına ise şu satırları yazmıştı:

‘İkinci Gün: Ağrım yok, ancak yüzümün her tarafı morluk içinde. Doktorum her şeyin iyi gittiğini, bol bol dinlenmem ve uyumam gerektiği söyledi. Fakat yatağında dönmeden uyuyamayan birisi olarak, pek sıcacık uyuduğum söylenemez. Her tarafım şişkinlik içinde uyandım. Gözlerimi zorlukla açabiliyorum. Aynaya birincil baktığımda yalnızca gözyaşı dökmek istedim. Morluk ve şişkinlik olmasını bekliyordum lakin bu kadarını yok…’

Yaptığı paylaşımlarla bu operasyonların göründüğü dek basit olmadığını herkese gösterdi.

İnternet kullanıcıları yapmadan ‘Öncesi ve Sonrası’ fotoğraflarını paylaşmayı da dikkatsizlik etmedi kesinlikle.

İşte bu da yan profilden son hali:

Peki sizce, Rhinannon Langley’nin bu süreci fotoğraflayarak sosyal medyada paylaşmasının, kusursuzluğun empoze edildiği bireyler üzerinde caydırıcı bir etkisi olacak mıdır?

İşe yarayacağını düşünüyorum.
Hayır, hiç bir etkisi olmayacaktır.
Sonucu Göster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *