Palomar Emerge Estetik Lazer

Cilt kalitesini iyileştirmek amaçlı kullanılan ışık bazlı estetik tedaviler aralarında, cildin yenilenmesinde en etkili çözümlerden birisi, Palomar Emerge Estetik Lazer.

FDA onaylı Palomar Emerge Estetik Lazer, cildin doğal yenileme sürecini harekete geçirerek kısa sürede çare ediyor. Cildiye alanındaki teknoloji kullanımının ileri aşamalarından olan Palomar Emerge Estetik Lazer, çatlak tedavisinde en üstteki seviyede memnuniyet sağlıyor. Palomar Emerge, Nişantaşı Marebelis Estetik Kliniği’nde uzmanlar kadar uygulanıyor.

Cilt kalitesini iyileştirmek amaçlı kullanılan ışık bazlı estetik tedaviler arasında, cildin yenilenmesinde en etkin çözümlerden birisi, Palomar Emerge Estetik Lazer. Deri üzerindeki çizgiler ve inşa hasarlarını tedavide sonucu kanıtlanmış, Amerikan FDA onaylı fraksiyonel lazer uygulaması, Türkiye’nin önde gelen estetik kliniklerinden Marebelis’te kullanılmaya başladı. Palomar Emerge Estetik Lazer’le ilgili yapılan çatlak iyileştirme çalışması sonucunda büyük oranda hastalar “fazla memnun” olarak muhakkak.

Palomar Emerge Estetik Lazer

Palomar Emerge Estetik Lazer

Cilde esneklik veren dokunun hasar görmesi nedeniyle oluşan çatlaklar, kadın erkek çoğumuzun iki taraflı problemi. Ergenlikten itibaren kilo alıp verme, kadınlarda hamilelik ve dağıtılmış hormonal nedenler deri üstünde çatlak oluşumuna sebep olabiliyor. Derinin orta tabakasında oluşan elastik liflerin kaybı, çatlak olarak tanımlanıyor. Bir kozmetik problem olarak kişileri epeyce rahatsız eden çatlakların tedavisine yönelik incelemeler uzun yıllardır sürüyor. Karında, göğüslerde, kalçalarda hatta üst kol ve sırtta görülebilen çatlaklar için son yıllarda yapılan en etkin çalışmalardan biri olarak Palomar Emerge Estetik Lazer uyarı çekiyor. Palomar Emerge Estetik Lazer, konusunda dünyanın en prestijli kurumlarından FDA (Amerikan Sağlık ve Hap Örgütü) göre onaylanmış bir tedavi.

Palomar Emerge Estetik Lazer’de tedavi için kullanılan ışın derinin daha aşağı tabakasına fazla ince noktalarla iner. Belirlenmiş aralıkları bulunan, gözle görülmeyecek çapta noktaların fraksiyonel etkisi tamamen cilt kendini yenilemeye geçer, arasında kolajen oluşumu oluşur ve çatlaklar gözle görülür şekilde azalır. Üstteki tabakayı zedelemeden, cildin doğal yenileme özelliğini harekete geçiren dilekçe sayesinde elastin ve kolajen üretimi başlar ve cilt üzerinde görünen buruşukluk, çizgi ve çatlaklar değil olmaya başlar. Lazerin olası etkilerini denetlemek üzere o cilde ve çatlağa uygun bir şekilde işlem yapılması ve seans aralarında icabında dürüst kozmetiğin kullanılması gerekebilir. Böylelikle en etkin sonuç yaratılır.
Marebelis Estetik Kliniği Medikal Direktörü Dr. Ali Osman APAYDIN “Marebelis Klinik’te kullandığımız tedavilerden biri olan Palomar Emerge Estetik Lazer ile ciltteki çizgileri ve bilhassa çatlakları büyük ölçüde değil edebiliyoruz. Hastanın deri tipine ve ihtiyaca göre kombine tedaviyle en iyi sonuca ulaşıyoruz. Non-Ablative Fraksiyonel Lazer teknolojisine etken Palomar Emerge Estetik Lazer son derece güvenli ve bakımlı bir uygulama” diye belirtiyor.

Tüm medikal ve cerrahi estetik uygulamalarında olduğu gibi Palomar Emerge Estetik Lazer’de de gerçekte uzmanlık önem taşıyor. Palomar Emerge Estetik Lazer cildin ihtiyacına göre 15 gün aralıkla 6 kez uygulanıyor. Her dilekçe yaklaşık 30 dakika sürüyor. Uygulama ardından çok hafif kızarıklık görünmekle beraber tabi etki yaşanmıyor.

*Tüm hastalar tedaviden çok hoşnut (%71,4) ya da orta hoşnut (%28,6) kalmışlardır. Thomas Jefferson University Philedelphia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *